20.03.2017 14:17:46

W zdrowym ciele złoty Duch!

Dwa medale (w tym złoty) wywalczyli zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karatye Kyokushinkai podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Dzieci federacji KWU w Berlinie.

(fot. SKKK Sieradz)

Zawodnicy Roberta Wajgelta (trenera i prezesa SKKK) po raz kolejny udowodnili, że radzą sobie w różnych stylach walki. Przed tygodniem wywalczyli kilka m edali w formule olimpijskiej, tym razem sprawdzili się w bardzo kontaktowej odmianie preferowanej przez Karate Word Union. Zawody w Berlinie były bardzo mocno obsadzone, wystartowało w nich ok. pół tysiąca zawodników z 24. krajów. Reprezentacja Polski liczyła blisko 100 zawodników, w tym 4 z sieradzkiego klubu. Najlepiej spisała się Zuzanna Duch, która w kategorii wiekowej 12-13 lat (do 45 kg) wywalczyła złoty medal! Na podium stanęła także Ida Wajgelt (14-15 lat, +60 kg), która uplasowała się na 3 pozycji. W stolicy Niemiec walczyli również: Kinga TokarskaPrzemek Maruszewski, którzy mimo ambitnej postawy nie zdołali się przebić do strefy medalowej.