26.08.2015 21:59:01 (Aktualizacja: 26.08.2015 21:59:01)

Mecz walki na remis

Mino ubytków kadrowych sieradzka Warta zremisowała dziś ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Mecz rozegrano w ramach 4. kolejki spotkań w III lidze.

Kłopoty Warty rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego spotkania. Ze względu na kontuzje trener Piotr Kupka nie mógł skorzystać z Łukasza Mitka, Piotra Kobierskiego, Mikaela Idzikowskiego i Wojciecha Gulasa. Na ławce był też kontuzjowany Marcin Wałęski, który wszedł na boisko na ostatnie minuty pojedynku. Dodatkowo z uwagi na problem z młodzieżowcami, w bramce od początku zagrał potencjalny zmiennik Kamila Adamka Mateusz Wlazłowski. Gospodarze wyszli w bardzo defensywnym ustawieniu, z piątką nominalnych obrońców, w ataku zagrał wysunięty Marcin Kobierski. - Pierwsze minuty wyraźnie przespaliśmy, jakbyśmy czekali na wyrok - mówił po meczu Michał Łochowski. Rzeczywiście, Świt miał przewagę i udokumentował ja golem w 19 minucie, po strzale głową Karola Drwęckiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Warta powoli się rozkręcała i w 41. minucie doprowadziła do wyrównania po strzale swojego niezawodnego kapitana. Marcin Kobierski strzelał na raty, pierwsze uderzenie zablokowali obrońcy, ale poprawka znalazła już drogę do bramki. Gracz z numerem 11 ponownie mógł strzelić bramkę tuz po przerwie, ale jego strzał świetnie obronił Dawid Kędra. Bramkarz gości chwilę później popisał się refleksem przenosząc nad poprzeczkę piłkę uderzoną z kilku metrów. To były najgroźniejsze sytuacje Warty w drugiej połowie. Gracze z Nowego Dworu nie pozostawali dłużni, ale dobrze dysponowany Wlazłowski grał dziś pewnie. Gospodarze mieli też trochę szczęścia, sędzia nie odgwizdał przewinienia Patryka Krymarysa, który starł się z rywalem w polu karnym. Sytuacja była na pewno dyskusyjna. Najważniejsze jednak, że Warta mimo kłopotów kadrowych podjęła walkę i zainkasowała punkt w meczu z bardzo wymagającym rywalem
.
Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1)
Bramki: Drwęcki (19') - Kobierski (41')
Warta: Wlazłowski - Bartłoszewski, Krymarys, Łochowski, Nawrocki, Sosnowski - Bogdan (87 Różycki), Pluta, Szyc (ż), Narożnik (78' Szczepański) - Kobierski

Ursus Warszawa - Polonia Warszawa 1:2

W tabeli Warta spadła na 10. miejsce, które dzieli z Legią II Warszawa. Prowadzi Sokół (10 pkt) przed Lechią (8). Kolejne miejsca zajmują zespoły z 7. punktami: Polonia, ŁKS i Start Otwock.