26.04.2015 23:12:48

Brąz dla Artura

Brązowy medal Mistrzostw Polski w Maratonie wywalczył sieradzanin Artur Kozłowski. Zawodnik MILKS MOS był 15. na trasie Orlen Warsaw Marathon, ale wyprzedziło go tylko dwóch rodaków.

(fot. nasze.fm)

Zwycięzcą biegu został Hayle Berhanu Lemi z Etiopii z czasem 2:07:56, najlepszy z Polaków - Henryk Szost - zajął dopiero 9. miejsce (rok temu był trzeci) z czasem 2:10:11. Artur Kozłowski zameldował się na mecie z rezultatem 2:14:43, czyli gorszym od swojego rekordu życiowego o blisko 4 minuty. Medal jest dla mnie dzisiaj nagrodą pocieszenia, wyniki zostały trochę wypaczone przez nawierzchnię, po opadach deszczu ulice w Warszawie zamieniły się w lodowisko, a moje buty nie były do takiej nawierzchni przystosowane -  powiedział nam sieradzki maratończyk tuż po dekoracji medalowej. -  Od samego początku nogi mi trochę uciekały, a to jest to, czego najbardziej nie lubię. Pojawiły się kłopoty z mięśniami uda, kurcze i nie dało się tak biec, nie mogłem już przyspieszyć. W tych warunkach chciałem tylko ukończyć bieg. Szkoda, bo wiem, że mogę biegać bardzo szybko, do połowy dystansu wszystko szło świetnie, przez cały czas czułem się znakomicie, ale nogi nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego rezultatu.- dodał Artur Kozłowski. Zarówno w biegu maratońskim, jak i na dystansie 10 km (biegi odbywały się równolegle) wystartowało wielu biegaczy z naszego regionu. Każdy z nich miał swój cel, każdy zmagał się z własnym rekordem życiowym i z własnymi słabościami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu - Artur Kozłowski w otoczeniu najbliższych i kibiców z Sieradza

W ramach narodowego święta biegania odbył się także BIEG NA TAK w ramach programu upowszechniającego lekką atletykę wśród dzieci szkół podstawowych. W wydarzeniu wzięła udział m.in. grupa dzieci ze Zduńskiej Woli. Na podium biegu w kategorii klas IV stanęła Paulina Rębacz, która zajęła 3 miejsce. W kategorii klas V drugi był Michał Szkudlarek. Poza tym w stolicy pobiegli: Aleksandra Sobczak, Zuzanna Kołodziej, Martyna Chudowska, Maciej Szewczyk, Michał Szkudlarek, Szymon Gabrysiak, Michał Mieleszkiewicz. W każdej kategorii startowało ok. 350 uczestników, każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal, dyplom oraz pamiątkową koszulkę i plecak. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Tomaszem Majewskim. Mistrz Olimpijski wręczał dzieciakom nagrody, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.