Wczoraj, 19:57:44

Diabły pokonane, czas na Wisłę!

W meczu 20. kolejki Futsal Ekstraklasy Gatta Active pokonała Red Devils Chojnice 5:2. W następnej kolejce na zduńskowolan czeka już w Krakowie Wisła Krakbet.

Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Igor Sobalczyk, który celnie uderzył z dystansu. Gatta przeważała, jednak w 11. minucie nie ustrzegła się błędu. Dariusz Słowiński odbił wprawdzie piłkę, ale przy dobitce Łukasza Sobańskiego był już bez szans. Zduńskowolanie nadal atakowali i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Michał Marciniak wybijał piłkę z autu i szczęśliwie nie zmienił się z resztą swojej czwórki. Szczęśliwie, bo już za moment strzelił bramkę. Prowadzenie gospodarzy utrzymało się do 29. minuty, kiedy Słowińskiego pokonał z bliska Dmytro Kharchenko. Odpowiedź Gatty była zdecydowana. W 33. minucie piękną akcję całego zespołu wykończył soczystym uderzeniem pod poprzeczkę Marciniak, a chwilę później też po składnej akcji piłkę między nogami obrońców i Vladyslava Bondarenki skierował do siatki Marcin Stanisławski. Goście po stracie czwartego gola wycofali bramkarza, ale zamiast odrobić straty zostali skarceni kolejną bramką. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Krawczyk. Trafienie lidera klasyfikacji najlepszych strzelców Futsal Ekstraklasy zakończyło dzisiejsze popisy strzeleckie. Gatta wygrała i może się już szykować do arcyważnego spotkania w Krakowie, w którym zagra z prowadzącą w tabeli Wisłą.

Gatta Active Zduńska Wola - Red Devils Chojnice 5:2(2:1)