19.04.2014 14:04:00 (Aktualizacja: 19.04.2014 14:04:00)

Warta lepsza od Legii!

W meczu 28. kolejki III ligi Warta Sieradz pokonała w Sulejówku rezerwy warszawskiej Legii 1:0. Jedyną bramkę spotkania strzelił w 82. minucie Kacper Jezierski (na zdjęciu).

(fot. KM)

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka byli równorzędnym rywalem dla lidera tabeli, choć mieli też trochę szczęścia. Trzy strzały legionistów wylądowały na poprzeczce i na słupku, a w końcówce piłkę z linii bramkowej wybił Przemysław Sosnowski. Warta też miała swoje sytuacje, a jedną z nich zamieniła na gola dającego jej zwycięstwo. W 82. minucie kapitalnym rajdem popisał się Michał Bogdan, który wyłożył piłkę Kacprowi Jezierskiemu. Ten drugi pojawił się na na boisku chwilę wcześniej, zmieniając Marcina Kobierskiego. W końcówce gospodarze ruszyli na bramkę biało-zielonych, mieli nawet 4 minuty doliczonego czasu gry, ale sieradzanie obronili korzystny rezultat. Dzięki dzisiejszej wygranej Warta zmniejszyła dystans do Legii do 2. punktów i awansowała na pozycję wicelidera. A już w środę kolejny mecz z Mechanikiem Radomsko (w Sieradzu o 16:00).

Legia II Warszawa - Warta Sieradz 0:1 (0:0)