12.04.2014 18:08:25

Warta - WKS 5:2!

Aż siedem bramek obejrzeli kibice w dzisiejszym derbowym spotkaniu Warty Sieradz z WKS Wieluń w ramach III ligi piłki nożnej. Obie drużyny pokazały dobrą grę i wolę walki. Ostatecznie 3 punkty za zwycięstwo zostały w Sieradzu.

Pierwsza bramka padła już w 10 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę strzelił Łukasz Stasiak. Bramkarz WKS chwycił piłkę, ale upadł na murawę za linią bramkową i sędzia zaliczył gola. Niemal w identycznej sytuacji (dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Bogdana) na 2:0 podwyższył Łukasz Mitek. Szansa na kolejną bramkę dla gospodarzy była w 34 min, gdy na bramkę strzelał z lewego skrzydła Marcin Admczyk, ale piłka minęła po zewnętrznej stronie lewy słupek bramki gości. Pod koniec pierwszej połowy pewniej zaatakowali goście i Warta cofnęła się do głębokiej obrony. Efekt to bramka na 2:1 (45 min) autorstwa Dawida Przezaka, który trafił w "okienko" strzałem głową. Kibicom miejscowych miny zrzedły ale nie na długo, bo 2 min później na 3:1 podwyższył Stasiak.

Druga połowa meczu to zdecydowana walka obu zespołów o kolejne bramki. W 52 min bramkę dla WKS z rzutu wolnego strzela Marcin Adamczyk. Od tego momentu gole zdobywają już tylko gospodarze. Na 4:2 strzelił Przemysław Różycki (62 min), a podwyższył na 5:2 Łukasz Mitek (72 min). Warta mogła śmiało podwyższyć rezultat meczu. W ostatnich minutach tego spotkania piłka trzykrotnie trafiła w poprzeczkę bramki zespołu z Wielunia.

Warta Sieradz: Adamek, Pietras (Szumicki), Nowak, Krymarys, Sosnowski, Stasiak, Mitek (Łochowski), Bogdan, Kobierski, Woźniak, M.Kobierski, Różycki, Pertkiewicz, Jadczak, Jezierski.

WKS: Olkusz, Maczurek, Karasiak, Bąk, Grodzki, Wójcicki, Adamczyk, Zawieja, Przezak, Banaś (Dubiel), Koper, Kotecki, Rybak, Ciężki, Łakomiek, Wiśniewski, J.Wiśniewski.