05.04.2014 15:14:42

Pogoń - ŁKS 0:1

W meczu 22. kolejki IV ligi Pogoń Zduńska Wola uległa Łódzkiemu Klubowi Sportowemu 0:1. Mecz zgromadził na trybunach blisko 1000 kibiców. Takiej frekwencji przy Łaskiej nie było dawno.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa towarzyszyły spotkaniu w Zduńskiej Woli. Na mecz przyjechało blisko 400 fanów ŁKS, którzy jednak nie obejrzeli spotkania do końca, bo zostali wyprowadzeni z trybuny, którą zajmowali po tym, jak wrzucili na boisko race. Oprócz tego incydentu i wulgarnych okrzyków na trybunach panował spokój, o który przez cały mecz dbała policja. Na boisku, szczególnie w pierwszej połowie, dominowali goście. Swoje sytuacje mieli Patora, Słyścio i Ślęzak, jednak w bramce Pogoni bardzo dobrze spisywał się Chruściel. Najlepszą sytuację w całym spotkaniu gospodarze mieli w 37. minucie, kiedy piłkę uderzoną przez Kaletę z rzutu wolnego z najwyższym trudem na poprzeczkę sparował Przybylski. W drugiej połowie gospodarze zdołali nieco odsunąć grę od własnego pola karnego, ale nie ustrzegli się błędu w 79. minucie, kiedy do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Ślęzak i głową strzelili jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Pogoń Zduńska Wola - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

Bramki: Alerksander Ślęzak (79 min)

ŁKS: Przybylski - Filipiak, Słyścio, Zimoń, Kasztelan (ż) - Hajduczek (73 Jurkowski, ż) , Surowiec, Sarafiński, Ślęzak, - Okoński (ż), Patora

Pogoń: Chruściel - Górzawski (ż), Korona, Grzelak, Piotrowski (ż) - Cichosz (46 Ignaczak), Kaleta (ż), Boruń, Królewiak - Porada (72 Gorący), Konieczny (82 Kurzynoga)