30.03.2014 18:05:08

Derby na remis

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 4 ligi w Warcie. W pojedynku derbowym dwóch drużyn okręgu sieradzkiego miejscowa Jutrzenka podejmowała Pogoń Zduńska Wola.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła spodziewanych emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, mało było składnych akcji i soczystych strzałow na bramkę. Więcej z gry mieli goście i to oni byli groźniejsi pod bramką rywala. Największym zagrożeniem dla Pogoni w pierwszej części był z kolei Oktawian Maliszewski, który kilka razy dorzucał piłkę w "szesnastkę" z lewego skrzydła. Chyba najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w ostatniej minucie pierwszej połowy Rafał Porada, ale jego strzał obronił Marek Wojciechowski.
Tuż po przerwie zaznaczyła się przewaga Jutrzenki, która czesto gościła w polu karnym Krzysztofa Chruściela. obrońcy gości grali jednak skutecznie i potrafili zażegnać niebezpieczeństwo. Z czasem gra się wyrównała i znów swoje okazje mieli goście. W 64. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Cichosz, ale szybszy był Wojciechowski. W 66. minucie gospodarze wreszcie mogli unieść ręce w geście triumfu. Do piłki wrzuconej w pole karne przez Sylwestra Pawlaka najwyżej wyskoczył Marcin Czajczyński i umieścił futbolówkę w siatce Pogoni. Zduńskowolanie dążyli do wyrównania i cel osiągnęli w 79. minucie, w zamieszaniu pod bramką Juve najpierw piłka wylądowała na poprzecce, a celną dobitką popisał się wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Rafał Kurzynoga. W końcówce gospodarze ambitnie walczyli o zwycięstwo, w samej końcówce Robert Jarecki trafił w poprzeczkę, a strzał Piotra Sajdy z największym trudem obronił Chruściel. ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Jutrzenka Warta - Pogoń Zduńska Wola 1:1(0:0)

Bramki: Czajczyński (66 min) - Kurzynoga (79 min)

Pogoń: Chruściel - Górzawski (ż), D. Grzelak, Korona, Piotrowski - Królewiak (70 Gorący), Boruń, Kaleta, Cichosz (75 Ignaczak) - Konieczny (75 Kurzynoga), Porada

Jutrzenka: Wojciechowski - Szmidt, Kulczyński, Różycki, Pawlak - Maraszek (ż) , Badowski (ż) (72 Grabowski), Jarecki, Maliszewski (82 Sajda), Kaczmarek (55 Dzieran) (ż) - Czajczyński (70 Stępiński)