26.03.2014 17:46:56 (Aktualizacja: 26.03.2014 17:46:56)

Warta liderem!

Warta Sieradz pokonała w zaległym meczu 21. kolejki III ligi Broń Radom 3:2 i awansowała na pozycję lidera rozgrywek.

Piłkarze często przywiązują wagę do przesądów, szczęście mogą przynosić np. stroje. Jeśli zawodnicy Broni mają swoje szczęśliwe koszulki, to na pewno nie pomogły im w dzisiejszym spotkaniu, bo...zostały w domu. Goście przyjechali do Sieradza bez własnych piłkarskich uniformów, ale na szczęście w magazynie Warty znalazł się komplet strojów, które wypożyczono piłkarzom z Radomia. Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie zdobyli prowadzenie po strzale głową Michała Stasiaka po rzucie rożnym. Kilka minut później świetną okazję miał Kamil Woźniak, ale z kilku metrów strzelił głową wprost w bramkarza. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Warty, na posterunku był jednak Kamil Adamek. Początek drugiej połowy to znów bramka dla Warty. Tym razem ładną akcję Michała Bogdana zakończył mierzonym strzałem z 16. metrów Przemek Różycki. Kiedy wydawało się, że gospodarze przejmą kontrolę nad meczem, do ataku ruszyli goście. Już w 50. minucie bramkę kontaktową strzelił Piotr Nowosielski, a w 60. minucie Mariusz Marczak uzyskał wyrównanie. W tym fragmencie gry Warta dała się zepchnąć rywalowi do defensywy, ale w końcówce znów ruszyła do przodu. Gorąco zrobiło się po faulu na Różyckim, kiedy rzut wolny wykonywał Łukasz Mitek. Jego strzał z 18. metrów zatrzymał ręką Wicik, za co ujrzał żółtą kartkę. Wprawdzie zawodnicy Warty twierdzili, że mur stał już w polu karnym, ale zdjęcie wyjaśnia wątpliwości.

Drugi strzał już z linii 16. metra poszybowała już ponad murem, ale także nad poprzeczką bramki gości. Ostatnie minuty Warta grała w przewadze jednego zawodnika, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Damian Sałek. Biało-zieloni grali do końca i to się opłaciło. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym przeciwnika znalazł się Marcin Nowak i z zimną krwią skierował piłkę do siatki, by po chwili utonąć w objęciach szczęśliwych kolegów. Warta pokonała Broń Radom 3:2 i wróciła na fotel lidera III ligi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka mają 47 punktów, to punkt więcej od Legii II i 4 punkty więcej od Omegi Kleszczów. Już w sobotę kolejny mecz w Sieradzu, w spotkaniu 25. kolejki Warta zmierzy się z Ursusem Warszawa.

Warta Sieradz - Broń Radom 3:2 (1:0)

Bramki: Michał Stasiak (6 min), Przemysław Rózycki (48 min), Marcin Nowak (90+4) - Piotr Nowosielski (50 min), Mariusz Marczak (60 min)

Warta: Adamek - Nowak, Mitek, Krymarys (ż), Stasiak - P.Kobierski (69 Pietras), Sosnowski, Bogdan (ż), Różycki (85 Szumicki) - Woźniak (69 Jezierski), M.Kobierski.