03.05.2024 19:27:27

Wielki mecz w Sieradzu. Warta wygrywa z GKS-em Bełchatów

To był prawdopodobnie najlepszy mecz Warty Sieradz w rundzie wiosennej. W spotkaniu 28. kolejki III ligi Biało-Zieloni pokonali GKS Bełchatów 2:1. To niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Już w pierwszej akcji Warta była blisko szczęścia. Krystian Adamiak znalazł się kilka metrów przed bramką przeciwnika i wślizgiem trącił piłkę tuż obok słupka. W 11 minucie na prowadzenie wyszli goście. Kamila Miazka pokonał Łukasz Wroński. Tuż przed przerwą Warta było o krok, by wyrównać. Bramkarz GKS-u popełnił bardzo duży błąd przy wybiciu piłki. Futbolówka odbiła się od innego zawodnika i podążała w stronę pustej bramki. Do piłki próbował dobiec Bartłomiej Kręcichwost, ale uprzedził go obrońca z Bełchatowa, który wykopał ją tuż sprzed linii bramkowej.

Sieradzanie zdołali wyrównać w 65 minucie. Jakub Piela dośrodkował z rzutu wolnego, a po uderzeniu głową piłkę do siatki skierował Adamiak. Na tym gospodarze nie poprzestali. GKS dłużej utrzymywał się przy piłce, ale Warta tworzyła dobre sytuacje po kontratakach. W 87 minucie Piela otrzymał podanie od Bartłomieja Maćczaka i oddał strzał. Piłka odbiła się najpierw od słupka, a potem wpadła do siatki.

Warta Sieradz – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Wroński (11’)
1:1 – Krystian Adamiak (65’)
2:1 – Jakub Piela (87’)

Skład Warty: Miazek (ż) – Adamiak, Koncewicz-Żyłka (ż) (40’ Czyżewski), Lis (ż), Ślesicki – Mielczarek (76’ Jachno), Pietrzak (ż), Koreeda (90+3’’ Iwankiewicz), Piela, Maćczak – Kręcichwost

18. Pilica Białobrzegi: 19

Przeciwnikiem Warty w 29. kolejce będzie Olimpia Zambrów. Ten mecz rozegrany zostanie na wyjeździe.

Komentarzy: 36

Dodaj komentarz

bzz 06.05.2024 10:15:49
Brawo Orzeszek:)
iks 05.05.2024 19:09:26
Tak czy inaczej bajo swoim komentarzem rozbiłeś bank zainteresowania, a dyskusja w komentarzach wkroczyła na zupełnie nowe obszary.
Dumny Kołtun z urodzenia 05.05.2024 17:34:22
Ogór.y w plecy i tyle :-)....nie lubię ich bardziej niż Łksu i Legii razem wziętych
Tym razem zgadzało się już wszystko 05.05.2024 11:59:58
Było dużo kibiców, była zorganizowana grupa głośno dopingująca Wartę, był bardzo dobry mecz, były emocje, Warta grała jak z nut, odpowiedzialnie, konsekwentnie, bez głupich błędów i był też.. odpowiedni wynik! Jednym słowem było.. PIĘKNIE! Trudno kogoś indywidualnie wyróżniać, bo wszyscy zagrali bardzo dobrze! Gratki Chłopaki!
Do bajo 05.05.2024 10:35:15
Policjanci byli w pracy i sygnalizowali potencjalnym pseudo kibicom swoją obecność. Dbali o bezpieczeństwo osób w parku a nie oto co pomyśli sobie "bąbelek". Mecz jest imprezą podwyższonego ryzyka.
kix 05.05.2024 09:55:24
bajo jedz na Sikorskigo tam ci wytłumacza moze ;WBIJĄ ci DO ŁBA: COS mĄDREGO idz z dzieckim do koscioła na postiv......do galerii na stadion nigdy nie wracaj tyle w temacie
Fazi 05.05.2024 07:39:48
Do bajo Nieźle się ubawiłem czytajacTwoj post. No a wiedzą jak się szuka gwałciciela bezcenna. Zaś dzieciak miał przynajmniej ciekawy i nie nudny spacer jak ma zazwyczaj. Warta brawo
Do Bajo 04.05.2024 22:43:51
Nie rozumiem Twojego problemu. Trzeba było udać się na inny plac zabaw przez okres meczu ;)
co byłoby gdyby 04.05.2024 21:10:24
Strach nawet pomyśleć co byłoby, gdyby Warta tego meczu nie wygrała i gdzie wtedy byłaby w tabeli po tej kolejce.
Bajo 04.05.2024 19:18:24
Panowie, tu chodzi o działania Policji i styl działania. Nikt nie mówi o aspekcie sportowym.
Regionalnie 04.05.2024 18:37:30
Wreszcie i do Warty uśmiechnęła się szczęście w ostatnich minutach. Brawo, ale trzeba jeszcze takich meczy aż sześć i tylko sześć. Każdy kolejny, to jak mecz o .. mistrzostwo świata!
Kibic z okolic 04.05.2024 18:30:24
Bezcenne 3 punkty. Brawo! Zostało jeszcze sześć kolejek, wygrajcie kolejne cztery mecze i to powinno dać juz utrzymanie.
Beton 04.05.2024 15:01:04
OBRÓĆ TABELE ! WARTA NA CZELE !! buhahaa W Sieradzu tylko Legia
obserwator 04.05.2024 14:55:49
do Baczny obserwator. Jak coś piszesz to powinieneś mieć wiedzę, że na meczu nie ma komentatora, tylko spiker, a między nimi jest wielka różnica. Poczytaj trochę.
Zapolice 04.05.2024 14:34:59
Bełchatów kibicowski dużo dużo lepszy i liczniejszy. Ale tego można było się spodziewać. A Warta brawo! Duma mnie rozpiera po tym meczu
Do bajo 04.05.2024 13:46:38
Tak mamy piękny wyremontowany stadion ale piłkarze na łegi muszą iść i grać bo Ty jesteś z "bąbelkiem" w parku. Sieczka w głowie .
KIX 04.05.2024 13:26:02
Panie Rachwał udzielanie pomeczowej konferencji opinii pomeczowej jest wpisane w umowe jest to Pana ZAS...OBOWIĄZEK bo kase bierze pAN za to.....i gadanie ze zrobi Pan to pózniej z piłkarzami mija sie z celem był pan słabym piłkarzem i jest tez pan słabym trenerem nie udzielajac po meczowej opinii pokazał pan ze jest pan zamkniety w 3 literach DNO panie rachwał DNO
Obserwator 04.05.2024 13:16:55
A czemu pokojowo nastawieni i spokojni kibice drużyny gości byli w klatce zamknięci. Jeśli jakieś przepisy tego wymagają, że jedni kibicują z klatki to kulturalnie było by naszych kiboli w klatkę wsadzić albo kibiców obydwu drużyn.
Kibic 04.05.2024 13:15:26
I taki wynik będzie coraz częściej. Węgielek się kończy, miasto sezonowe Bełchatów też się pewnie skończy i kasa na klub też się skończy. A Sieradz jak istnieje 900 lat (chociaż pewnie jeszcze wcześniej) tak pewnie będzie istniał następne 1000. Warta Sieradz też będzie istniała oby jak najdłużej i zawsze 3 liga albo kiedyś wyżej!
iks 04.05.2024 13:08:11
Oj bajo to naprawdę może być trauma na wiele lat, Ci policjanci, koguty i kurz, całe dwie godziny plac zabaw nie do użytku. Zdecydowanie zakazać meczy, a najlepiej jeszcze rozmów i wiatru w całym kompleksie.
Sfh 04.05.2024 12:49:00
Nie licznych ale fanatycznych!
Chichot 04.05.2024 12:19:14
Byłeś na meczu ,to powinieneś mieć porównanie z poprzednimi meczami ilu chodzi i płaci za bilet.
Kibic 04.05.2024 11:08:14
Z tartanku kopaczePracz
Kibice 04.05.2024 09:14:54
Powinni czesciej zaglądać do słownika ortograficznego. Byk na byku. A Warta brawo! Super!
do Kibic 2 04.05.2024 08:28:51
zapomniałeś dopisać "nielicznych" kibiców
Do kibic 2 04.05.2024 07:42:35
OGLONDAĆ napewno:)
Bajo 04.05.2024 06:58:29
Czy cenę za mecz muszą płacić dzieci na placu zabaw w sąsiednim parku? Tabuny policjantów w środku parku to nie jest normalny widok dla nikogo, a w szczególności dla dziecka. Powłączane koguty świetlne, radiowozy jeżdżące po parku w taki sposób jakby poszukiwali gwałciciela wzbijając przy tym tumany kurzu. Proszę o refleksje.
Marcin 04.05.2024 06:37:48
W końcu !!!
Baczny obserwator 03.05.2024 23:06:37
Naprawdę fajne widowisko piłkarskie. Im większa kosa między kibicami tym lepszy klimat na trybunach. Komentator powinien więcej mówić, nakręcać jest slaby
Widz. 03.05.2024 22:57:10
Dla takich Meczy i takiego Dopingu warto przychodzić na stadion. Tak szczerze to kilka lat czekałem na taki dobry doping ze strony kibiców Warty.
Baczny obserwator 03.05.2024 22:50:40
Naucz się pisać poprawnie, tylko nie mów, że to telefon 03.05.2024 21:39:30
Olgondać, drużyna. Co to jest?
Marek 03.05.2024 21:36:26
Brawo Warteczka. Bardzo dobry mecz , zwłaszcza w 2 połowie. Wierzyć, grać do końca, więcej odwagi w tych meczach bo potraficie grać i kiedy atakujemy, jesteśmy mocniejsi. Wielu kibiców , zwłaszcza tych spoza Sieradz już widzi Was w 4 lidze a ja jestem pewny, że nie spadniemy. GRAMY DO KOŃCA!!!
Kibic 2 03.05.2024 20:55:39
Taki mecz przyciąga na stadion kibiców, co było widać na trybunach. Brawo Warta druga połowa taka jaką chcemy oglondać, nieustępliwość i ambicja. Dzięki za trzy punkty które były nam potrzebne.
kix 03.05.2024 20:55:17
walcz warto walcz
Marcin 03.05.2024 19:37:34
brawo brawo brawo drurzyna

W ramach trwającej przebudowy ul. Łódzkiej w Zduńskiej Woli (DW 482) trwa m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Getta Żydowskiego. Tymczasem w przygotowaniu jest postępowanie przetargowe na drugi etap tego zadania. To około 4 km odcinek, od ronda Solidarności aż do granicy miasta.

0

Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego Ekologia na co dzień. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych w Zduńskiej Woli.

0

Młodzież na korcie

Dzisiaj, 12:37:56

Na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbył się Turniej Otwarcia Sezonu dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 31 zawodników z Sieradza, Zduńskiej Woli i Kutna.